In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Przygotowania do świąt

Jak co roku przed nadejściem świąt Bożego Narodzenia w przedszkolu odbyło się wielkie pieczenie pierników, które dzieci mogły skosztować podczas przedszkolnej wigilii.

Więcej…

Zajęcia otwarte w grupie I

Podczas zajęć rodzice razem z dziećmi przygotowywali ozdoby choinkowe, którymi przyozdobili przedszkolną choinkę.

Więcej…

Młodzi artyści w GOK-u

 

W miniony poniedziałek 20-12-2010 roku w Gminnym Ośrodku Kultury dzieci z Przedszkola z Mysłakowic przygotowały bożonarodzeniowy występ. W ramach podsumowania pierwszego semestru zajęć teatralnych, dzieci z grupy II , którą prowadzą Panie: Agata Depciuch oraz Marta Gołdon, przy współpracy z dziećmi z grupy IV, której wychowawczyniami są Panie: Barbara Bachryj oraz Zdzisława Dulak, przygotowały inscenizację o tematyce bożonarodzeniowej.

Więcej…

Wizyta Pana Jacka Grondowego

Kontynuując program „Zabawa w teatr” 9 grudnia odbyło się spotkanie z aktorem Panem Jackiem Grondowym, który w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia przeczytał dzieciom bajkę pt. „Wielka wyprawa Świętego Mikołaja”. Spotkanie miało na celu rozpowszechnienie głośnego czytania. Zobacz film!!!

Więcej…

Odwiedziny Mikołaja

6 grudnia - jak dobrze wiecie, święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie, każde dziecko prezent dostanie.

W grudniowy ranek Mikołaj nie zapomniał również o naszych przedszkolakach. Dzieci powitały go piosenką i wierszami oraz złożyły obietnicę, że będą bardzo grzeczne.

 

Zimowy ogród

W ramach programu "Drogi do natury-ogród jako aspekt wychowawczy życia" mieszkanka Cieplic Pani Agata Wolska przekazała nam pachnący krzak pomidora. Dzięki temu niecodziennemu podarunkowi dzieci mogą codziennie obserwować wzrost rośliny oraz to jak kwiat zmienia się w pysznego pomidora.

Więcej…

„Był bal ,wielki bal, milion świec, tysiąc par”

Pod koniec listopada w przedszkolu odbył się bal andrzejkowy. Od rana zamiast przedszkolaków w salach bawiły się wróżki, elfy, księżniczki, pajace i inni bohaterowie bajek. Były tańce, konkursy a także wróżby andrzejkowe i lanie wosku.

Więcej…

Kuchcikowo- pyszne gofry

W ramach tematyki zajęć „Ze spiżarni mojej babci” dzieci z  grupy I i II przyniosły do przedszkola różne przetwory. Pyszne „babcine” drzemy zostały wykorzystane do posmarowania gofrów, które przedszkolaki same upiekły.

Więcej…

Rozstrzygnięcie konkursu

W dniu 07.10. 2010 roku Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora Przedszkola Publicznego w Mysłakowicach, na podstawie regulaminu konkursu dostarczonego przez organizatora Buliba Dariusz Gryzło, Maciej Pokora Spółka cywilna, z siedzibą przy ul. Leona Schillera w Tarnowie, w składzie: Agata Depciuch, Marta Gołdon, Dorota Kuczaj oraz Joanna Schlitzke rozstrzygnęła I etap konkursu plastycznego.

Więcej…

Pasowanie na przedszkolaka

19 listopada Pani dyrektor Zdzisława Dulak za pomocą "czarodziejskiego ołówka" włączyła każdego „maluszka” w poczet przedszkolaków. Wcześniej odbył się krótki występ artystyczny dzieci, który oglądali licznie zgromadzeni rodzice. Maluchy śpiewały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły.

Nauczycielkami grupy są Małgorzata Kuczyńska oraz Dorota Kuczaj.

Więcej…

Przyszła Pani Jesień

Jak nie kochać jesieni...

Więcej…

Kapuściana surówka

Jesień to czas robienia przetworów na zimę np. kiszenie kapusty. Wszystkie dzieci z GR III wiedzą, że kiszona kapusta to samo zdrowie więc zrobiły z niej surówkę do obiadu. Była przepyszna.

Więcej…

Zdrowa i kolorowa sałatka jarzynowa

Korzystając z darów cudownej jesieni GR III postanowiła zrobić jarzynową sałatkę. Krojenie ziemniaków, jajek i marchewki wcale nie było trudne. Wszyscy chętnie zabrali się do pracy. Udało nam się zrobić ogromną miskę sałatki. Smakowała wyśmienicie. Dziękujemy rodzicom za dostarczenie produktów.

Więcej…

Zabawy na Orliku

Skończyło się lato a my wspominamy zabawy na boisku "Orlik". Miło było pobiegać ile sił w nogach, pobawić się w berka, porzucać woreczkami, piłkami i kolorowymi krążkami. Chłopcy wspaniale grali w piłkę nożną, może kiedyś wyrosną na znanych piłkarzy.

Więcej…

Występ dla niemieckich kolegów

W piątek dzieci z GR II "Motylki" realizując cele programu "Zabawa w teatr" wystawiły sztukę pt. "Ten wspaniały świat". Przedstwienie za pomocą internetu oglądały dzieci z partnerskiego przedszkola Kita Kinderland Weisswasser z Niemiec. Zobacz film!!!

Więcej…

Smacznie, zdrowo, kolorowo

Kontynuując program "Drogi do natury-ogród jako aspekt wychowawczy życia" dzieci z GR I "Krasnoludki" przygotowały pyszne galaretki z owocami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszych małych kucharzy.

Więcej…

Ekologia

W ramach propagowania ideii dbałości o nasze środowisko, w przedszkolu przeprowadzono zajęcia związane z ochroną środowiska, segregowaniem śmieci oraz recyklingiem. Dzieci poznały sposoby segregowania śmieci, miejsca w których znajdują się odpowiednie pojemniki oraz możliwości ponownego wykorzystania odpadów.

Więcej…

Kuchcikowo

W przedszkolu prowadzony jest program "Drogi do natury-ogród jako aspekt wychowawczy życia". W ramach tego projektu w przedszkolu odbywają się co piatkowe zajęcia pt. "Kuchcikowo". Zajęcia te, mają na celu wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych oraz zachęcenie dzieci do spożywania warzyw i owoców. Przedstawiamy Państwu zdjęcia z zajęć najmłodszej grupy wiekowej  "Pajacyki".

Więcej…

Wycieczka do Jeleniej Góry

Wycieczki kształcą, pobudzają do aktywności i sprzyjają rozwijaniu zdolności poznawczych. Ojczyzna to nie tylko pola, łąki, lasy, jeziora, rzeki, ale też to, co tworzą ludzie, którzy w tym otoczeniu żyją i pracują. Dlatego w piątek dzieci z dwóch grup „Ekoludki” orz „Motylki” wyjechały na wycieczkę do Jeleniej Góry. Pierwszym przystankiem był teatr im. C. K.  Norwida gdzie czekał na nas Pan Jacek Grondowy, aktor, który pokazał przedszkolakom teatr od zaplecza.

Dzieci mogły wejść na scenę, do garderoby oraz podpatrzeć pracę ludzi, którzy choć nie są aktorami to bez nich przedstawienia nie mogłoby się odbyć. Po spotkaniu z Panem Jackiem przedszkolaki przemaszerowały głównymi ulicami miasta do Ratusza Miejskiego na spotkanie z Radną Rady Miejskiej Ewą Duziak i  pracownikiem Biura Rady Panią Mariolą Pietkiewicz. Panie oprowadziły dzieci po salach Ratusza, opowiedziały  historię powstania miasta oraz zaprezentowały herb i flagę Jeleniej Góry. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy wycieczki zostali obdarowani komiksami o Jeleniej Górze. Dziękujemy Panu Wojciechowi Bruchal Prezesowi Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej VOYAGER Sp. z o.o. w Lubaniu za udostępnienie autokaru.

Więcej…

Policja w przedszkolu

W październiku przedszkole odwiedził Pan Policjant. Dzieci miały okazję porozmawiać ze stróżem prawa na temat wykonywanej przez niego pracy, dowiedziały jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych w przedszkolu i poza nim. Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy i ćwiczenia praktyczne, podczas których przedszkolaki mogły obejrzeć strój policjanta, przymierzyć czapkę, założyć kajdanki a nawet usiąść w policyjnym radiowozie.

Więcej…

Spotkanie z aktorami

W ramach programu „Zabawa w teatr” w grudniu odwiedził nas Pan Jacek Grondowy z teatru im. C.K. Norwida z Jeleniej Góry. Celem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z tajnikami pracy aktora. Dzieci chętnie uczestniczyły we wspólnych zabawach, które rozwijały takie cechy charakteru jak: pewność siebie, wiara we własne siły i odwaga.

Dzień Babci i Dziadka

21 i 22 stycznia przedszkolaki zaprosiły swoich dziadków i babcie na uroczystość z okazji ich święta do przedszkola oraz do GOK w Mysłakowicach. Dzieci przygotowały program artystyczny po którym zaproszono wszystkich na poczęstunek przygotowany przez rodziców i dziadków. Wnuczęta swoim występem chciały podziękować babciom i dziadkom za opiekę, opowiadanie bajek, śpiewanie kołysanek. Dziadkowie gorąco oklaskiwali występ a niejednemu z nich zakręciła się łza w oku.

Karnawał w przedszkolu

Dzięki uprzejmości Pana Grzegorza Truchanowicza tegoroczny Bal Karnawałowy odbył się w sali Gminnego Ośrodka Kultury. W balu uczestniczyli zaproszeni goście z partnerskiego przedszkola Kita Kinderland Weisswasser z Niemiec, którzy przygotowali pyszne i zdrowe przekąski dla dzieci. Zdjęcia z balu można obejrzeć w galerii  grup.

Więcej artykułów…