In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

2011

swieta2ZDROWYCH , POGODNYCH I WESOŁYCH  ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ABY BYŁY ONE OKAZJĄ DO ODSZUKANIA W SOBIE ŹRÓDEŁ RADOŚCI, WIARY, NADZIEI I SPEŁNIENIA

ŻYCZĄ:
DYREKTOR , RADA PEDAGOGICZNA ORAZ DZIECI Z PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W MYSŁAKOWICACH 

Andrzejki

Zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyła się zabawa Andrzejkowa. Były wróżby z wosku, tańce i konkursy, także dla rodziców. Specjalnie na tę okazję Pizzeria „Pod Skarpą” upiekła dla nas pyszną pizzę.

Więcej…

Przygotowania do świąt

Ubieranie choinki, pieczenie pierników.... Zobaczcie jak nasze przedszkolaki przygotowują się do świąt.

Więcej…

Jasełka w przedszkolu

Wstańcie, wstańcie pastuszkowie słuchajcie nowinę
Tam w szopce na wianeczku leży Bóg dziecina
Spieszcie się pasterze, idźcie go powitać.

Więcej…

Jak powstają bombki?

Dzieci na zajęciach rozmawiały o zbliżających się świętach i choince.

Więcej…

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie, o których opowiadały kolegom. Był to dzień zabaw z pluszakami zakończony konkursami oraz wspólnym tańcem.

Wycieczka do Świeradowa

9 listopada dzieci z grup I i III wyjechały na wycieczkę do Świeradowa Zdroju. Najmłodsza grupa spacerowała po zabytkowej części miasta oraz relaksowała się w grocie solnej. Dzieci z GR III, dzięki uprzejmości pracownikom Nadleśnictwa Świeradów, poznały jedną z leśnych ścieżek edukacyjnych. Na przystankach dydaktycznych dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w lesie oraz jakie rośliny i zwierzęta można zaobserwować w naszym regionie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz krótkich filmów.

Więcej…

Noc czytania bajek

W nocy z 28 na 29 października grupa starszaków zdała egzamin z samodzielności spędzając noc w przedszkolu. Podczas spotkania, przygotowanego przez Panią Agatę, Martę i Dorotę oraz Fundację „Barwy Dzieciństwa”, do przedszkola przybył nieoczekiwany gość- klaun, który prowadząc konkursy i tańcząc z dziećmi wprowadził ich w świat bajek. Po kolacji wszyscy udali się do „sypialni” gdzie nauczycielki grup do poduszki czytały bajki. Rano- pobudka przy dźwiękach muzyki, wojna na poduszki oraz śniadanie, które zakończyło magiczną noc z bohaterami różnych bajek. Dziękujemy Fundacji „Barwy Dzieciństwa” i firmie Seven Art za pomoc w zorganizowaniu tej wspaniałej nocy.

Szczególne podziękowania dla rodziców dzieci z GR III za obdarzenie nas zaufaniem :-) oraz pyszne przekąski.

Więcej…

Przyszła jesień

„Idzie pani jesień przez słoneczny wrzesień,
suknia jej się mieni barwami jesieni.
Co ta pani jesień w swoim koszu niesie?”

Zobaczcie, jak nasze przedszkolaki wykorzystały dary jesieni.

Więcej…

Bezpieczny przedszkolak

Ostatnio nasze przedszkole odwiedzili policjanci. Podczas spotkania zostały omówione podstawowe zagadnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zachowania wobec osoby „obcej”, niebezpiecznego psa, ryzykowanych zabaw.
Celem spotkania było wykształcenie u dziecka w wieku przedszkolnym umiejętności właściwego reagowania na zagrożenia i utrwalenie pozytywnych wzorców zachowań, co w przyszłości powinno zaowocować zmniejszeniem liczby zdarzeń z udziałem dzieci. Celem pośrednim jest przybliżenie Policji jako instytucji służącej pomocą, a tym samym wzrost zaufania do instytucji policji wśród najmłodszych.

Więcej…

Witamy po wakacjach

Rozdzwoniły się polne dzwonki na skraju lasu i łąki.
Rozdzwoniły się nie bez racji, bo dzwonią na koniec wakacji.
Do wtóru stuka – puka im dzięcioł. Echo po lesie się niesie
i odpowiada dzieciom: - Hop, hooop! Już zbliża się jesień.
(Jacek Chruścielewicz)

Serdecznie witamy po wakacjach. Mamy nadzieję, że miło spędziliście wolny czas, a teraz z nową energią i siłą powracacie do przedszkola.

Kochane dzieciaki w nowym roku szkolnym życzymy Wam: Uśmiechu od ucha do ucha, co dzień nowych przygód, butów siedmiomilowych oraz wspaniałych przyjaciół.

Rodzicom, współpracownikom oraz naszym Przyjaciołom, życzymy wielu powodów do radości i satysfakcji oraz miłej i owocnej  współpracy z nami.

Rada Pedagogiczna

UWAGA POMAGAMY CHOREMU DZIECKU

Dołączamy do akcji zbierania plastikowych nakrętek po wodzie, sokach, napojach, oleju, płynach do naczyń itp. dla Rafałka. Rafałek to czterolatek chory na autyzm, dzięki zbiórce pozyskamy niezbędne fundusze na rehabilitację. Więcej na stronie poświęconej Rafałkowi:http://rahabilitacjarafaela.bnx.pl/news.php

Przedszkolaki w Parku Miniatur

Maluszki i Średniaki, dzięki uprzejmości Pana Mariana Piaseckiego, poznawały zabytki Dolnego Śląska w minaturze. Dzieci były bardzo zaciekawione małymi budynkami i bezbłędnie rozpoznały wśród nich zabytki z Mysłakowic.

sponsor

Sponsorzy

1111sponsor

Pożegnanie starszaków

Słoneczko przez szyby na twarze blask kładzie
Minął roczek cały w przedszkolnej gromadzie
Dziś nikt nie stwierdza – ja w domu być wolę
Dziś wszystkie starszaki mówią :
ŻEGNAMY PRZEDSZKOLE 

Więcej…

Wycieczka do zamku

W czerwcu, z okazji zbliżającego się końca roku szkolnego, dwie grupy starszaków udały się na wycieczkę do zamku Czocha położonego w miasteczku Leśna.

Więcej…

Odpłatność za przedszkole

Uchwała Nr VIII/42/11 Rady Gminy Mysłakowice z dnia 5 maja 2011 r. w sprawie określenia odpłatności za korzystanie z przedszkoli publicznych prowadzonych przez Gminę Mysłakowice.

Na podstawie art.14 ust. 5 ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. (Dz. U. z 2004 r., Nr 256, poz. 2572 ze zm.) oraz w związku z art. 18 ust.2 pkt.15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2001 r., Nr 142, poz.1591 ze zm.) Rada Gminy Mysłakowice uchwala, co następuje:

Więcej…

Konkurs ekologiczny za nami

Galeria zdjęć z konkursu ekologicznego

 

Dzień Dziecka

"Dzieci nie myślą ani o tym, co było, ani o tym, co będzie, ale cieszą się chwilą obecną, jak mało kto potrafi." - de la Bruyere Jean (Vercors)
W Dniu Dziecka Dyrektor Hotelu Sandar SPA w Karpaczu zaprosił wszystkie przedszkolaki na wspaniałą zabawę w Aquaparku. Dzieci mogły korzystać z sauny, jacuzzi, oraz kilku basenów wyposażonych w zjeżdżalnie, fontanny oraz pływające zwierzęta. Dziękujemy wszystkim pracownikom hotelu oraz rodzicom, którzy z nami pojechali do Aquaparku, za ich serdeczność i pomoc.

Więcej…

Olimpiada Bezpiecznego Malucha

21 maja dzieci z grup III i IV reprezentowały nasze przedszkole na Olimpiadzie Bezpiecznego Malucha w Piechowicach. Na olimpiadzie były różne konkurencje sportowe, zwijanie węża strażackiego oraz udzielanie pierwszej pomocy. Teraz każdy z nas umie w razie potrzeby wezwać pogotowie i wie, co powinno znajdować się w apteczce pierwszej pomocy. Na zakończenie otrzymaliśmy złote medale oraz puchar dla przedszkola.

Więcej…

Przegląd teatrzyków

13 maja dzieci z grupy III uczestniczyły w VII Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych, zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 27 w Jeleniej Górze. Choć mieliśmy trochę tremy występ był udany. Bardzo podobały nam się też występy dzieci z innych przedszkoli. Może kiedyś ktoś z nas zostanie wielkim aktorem?

Więcej…

Więcej artykułów…