In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

2013

Koło Gospodyń Wiejskich pomaga maluszkom

Dziękujem panią z Koła Gospodyń Wiejskich w Mysłakowicach za pomoc naszym przedszkolakom oraz za życzliwość i radość jaką wniosły podczas wspólnych zajęć.

 

Przygotowania do świąt GR III “Misie

Andrzejki w gr II”

Mikołajki

6 grudnia - jak dobrze wiecie,
święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie,
każde dziecko prezent dostanie.

Więcej…

Wieczór wróżb

Andrzejki (znane też jako Jędrzejki lub Jędrzejówki) – wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja.

Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Dziękujemy Fundacji Barwy Dzieciństwa za udostępnienie sprzętu oraz farb do malowania twarzy.

Więcej…

Konkurs recytatorski

Dziękujemy Pani Małgorzacie Kuczyńskiej za przeprowadzenie konkursu recytatorskiego w GR IV oraz Fundacji Barwy Dzieciństwa za przekazanie nagród.

Więcej…

"Tylko jeden dzień"

Przedszkolaki wybrały się do teatru animacji na spektakl pt: "Tylko jeden dzień"
Bohaterami opowieści „Tylko jeden dzień” są mieszkańcy lasu Lis i Dzik. Mają zupełnie odmienne natury, lecz jedno ich łączy - słabość do pewnych latających stworzeń - Łątek Jednodniowych. Pewnego razu Lis i Dzik, dwoje zgranych przyjaciół, obserwują jak z jajka wykluwa się mała Łątka Jednodniówka. Ponieważ jak powszechnie wiadomo owady te żyją tylko jedną dobę, przyjaciele nie chcąc unieszczęśliwiać nowo narodzonej (trochę przez przypadek, a trochę zrządzeniem losu) wymyślają zabawę, która odwraca rzeczywistość. Przekonują Łątkę, że to nie ona, a Lis, jest stworzeniem, któremu został tylko jeden dzień życia. Muszka razem z Dzikiem organizuje Lisowi jego „ostatnie” chwile w taki sposób aby mógł jak najwięcej przeżyć, nauczyć się i zobaczyć.
Tekst okraszony ciepłym humorem mówi o bardzo trudnym problemie, o śmierci, nie tylko tej dotyczącej bliskich nam osób, ale również naszej własnej.

Więcej…

A co robią Misie?

Wspólne zabawy w sali przedszkolaków z GR III "Misie"

Więcej…

Zabawy z mrówką

Dzięki uprzejmości Pana Doch dzieci z naszego przedszkola odwiedziła mrówka, która bawiła się z nami i śpiewała. Na koniec spotkania dzieci otrzymały słodki poczęstunek. Cieszymy się, że lokalni przedsiębiorcy pomagają nam w działalności dydaktyczno- wychowawczej.

Bardzo dziękujemy.

Więcej…

Kuchcikowo

Dzięki zajęciom kulinarnym Twoje dziecko w naszym przedszkolu pozna wiele ciekawych składników potraw, przekona się jaką mają konsystencję, smak, zapach... Nauczy się przy tym współpracy w zespole i będzie miało ogromną satysfakcję, że zrobione przez siebie potrawy może zjeść ze smakiem lub zabrać do domu i poczęstować nimi swoich Rodziców. Zobaczcie jaką sałatkę przygotowały starszaki.

Więcej…

Zabawy w lesie

Dzieci z GR III szukały w lesie jesieni.

Więcej…

Czary Mary

Zobaczcie jak nasze przedszkolaki potrafią czarować.

Więcej…

PODZIĘKOWANIA

FABRYKA PAPIERU

SP.Z O.O. W DĄBROWICY

58-500 JELENIA GÓRA

Dyrektor Przedszkola Publicznego w Mysłakowicach

Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców

oraz dzieci

Składają serdeczne podziękowania

Za wspieranie naszych działań

W zakresie edukacji najmłodszych

Ogórkowe ludziki

Grupa średniaków robiła ludzika z zielonego ogórka.

Więcej…

Kuchcikowo

Zobaczcie jak nasze „Maluszki” potrafią upiec pyszne ciasto ;-)

Więcej…

Zajęcia na łonie przyrody

Dzięki uprzejmości Państwa Szorkin zajęcia dydaktyczne straszaków odbyły się w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod Śnieżką”. Gospodarstwo agroturystyczne w podkarkonoskiej wsi Mysłakowice to wspaniałe miejsce do wypoczynku zarówno urlopowego jak i weekendowego.

Bezpośredni kontakt z przyrodą Karkonoszy, połączony z niczym niezmąconym spokojem oraz czystym powietrzem wywołał uśmiech na twarzach naszych przedszkolaków.


Wszystkich , którzy chcą bezpiecznie i bez zgiełku wielkomiejskiego odpocząć zapraszamy do odwiedzenia gospodarstwa Państwa Szorkin. Odnajdą się tu amatorzy górskich wędrówek -bliskość wszelkiego rodzaju szlaków pozwala delektować się spacerami w góry. Turyści o mocnych nerwach lubiący adrenalinę skorzystają z wspinaczki skałkowej, quadów itp. 
Odkrywców pałaców i zamków zainteresują miejsca i związane z nimi wydarzenia, które przyprawiają o dreszcze...i prowadzą przez mroczne opowieści o mieszkańcach dolnośląskich rezydencji- zbrodniach, namiętnościach i duchach pokutujących po dzisiejszy dzień w ostałych ruinach.
Grzybiarze, wędkarze, rowerzyści i miłośnicy jazdy konnej mają do dyspozycji spokojne i malownicze trasy. Jednym słowem Duch Gór otwiera przed nimi cały swój ogród... do zwiedzania którego zapraszają was właściciele Gospodarstwa Agroturystycznego "Pod Śnieżką.

W razie potrzeby goście mogą skorzystać z mistrzowsko przygotowanych przez gospodynię posiłków.

Więcej…

Spotkanie z wodą

16 września dzieci z grup II, III, IV uczestniczyły w zajęciach pt: „Spotkanie z wodą” prowadzone przez pracownika Karkonoskiego Parku Narodowego

Więcej…

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

Pierwszy raz w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla dzieci w wieku 2,5- 3,5 lat,  które miały na celu pokonywanie niepewności, nieśmiałości u dzieci, a także przezwyciężenie strachu przed nowym otoczeniem. Dzieci z grup „Żabki” wraz z rodzicami zapoznały się ze swoją salą, kącikami zabaw, rysowały, brały udział w zabawach ruchowych. Dzieci opuszczały przedszkole z uśmiechem i obietnicą powrotu.

Grupa Żabki prowadzona będzie przez panie: Agatę Depciuch i Martę Gołdon, obie panie są autorkami w/w programu oraz dwóch kolejnych autorskich programów, które będą od września realizowane w grupie- tj. „Zabawa w teatr” oraz „ICT dla najmłodszych”.

Więcej…

Pożegnanie straszaków

Do widzenia chłopcy,
dziewczynki żegnajcie,
o naszym przedszkolu
nie zapominajcie.
A gdy minie roczek,
na miłej zabawie,
spotkamy się znowu,
tam w szkolnej ławie. 

Bo i my za roczek
do szkoły pójdziemy,
tylko w tym przedszkolu
trochę podrośniemy.

Więcej…

Finał konkursu w Bukowcu

Dzieci, które zostały wyróżnione w konkursie plastycznym organizowanym przez Związek Gmin Karkonoskich, uczestniczyły w pikniku w Pałacu Bukowiec.

Więcej…

Zakończenie roku

Pożegnaliśmy starszaki, miłą niespodzianką była pyszna wata cukrowa.

Więcej…

Więcej artykułów…