In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

2014

11 listopada

Narodowe Święto Niepodległości jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Jest to dzień skłaniający do refleksji na temat patriotyzmu i ojczyzny, oraz do zwrócenia uwagi na polskie symbole narodowe: hymn, flagę biało-czerwoną i godło.

Więcej…

Spotkanie z policjantem

W ramach pogłębiania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w naszym przedszkolu w grupie I i II odbyło się spotkanie z policjantem. Aspirant Pan Paweł Wódkiewicz przypomniał o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in., gdy zaczepia dziecko osoba dorosła, lub gdy zauważy się pożar. 
 

Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia przedszkolaków.

Więcej…

Warsztaty z Teatrem SHOW

Dzieci z Przedszkola wybrały się na wycieczkę do JCK-Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej. Zebrały się na warsztatach edukacji teatralnej prowadzonej przez Teatr show. Dzieci wzięły udział w warsztatach, które przybliżyły im kulisy produkcji filmowej. Zapraszamy do odwiedzenia strony teatru:  www

Więcej…

Edukacja przyrodnicza

Nadleśnictwo Śnieżkaj est jednym z 33 nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu. Zarządza terenami leśnymi o powierzchni blisko 13.5 tys. ha, które obejmują dwa pasma górskie: Karkonosze i Rudawy Janowickie oraz część Kotliny Jeleniogórskiej. W ramach współpracy z Nadleśnictwem Pani odwiedziła grupę I i II gdzie edukatorka p:Bogumiła Chabowska-Dąbek przybliżała im świat zwierząt żyjących w naszych lasach, zaprezentowała dźwięki i odgłosy, jakie wydają zwierzęta. Ponadto przyniosła ze sobą skórę lisa i borsuka, która dzieci mogły dotykać i zakładać na siebie.

Więcej…

VI Powiatowy Przegląd Zespołów Ludowych

VI Powiatowy Przegląd Zespołów Ludowych w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach to miejsce, w którym nasi przedstawiciele z grupy III mogli zaprezentować swoje umiejętności. Dzieci przepięknie zatańczyły oraz zaśpiewały zbierając od publiczności gromkie brawa. Przedszkolaki zostały nagrodzone słodkim poczęstunkiem.

Więcej…

Gofry grupa II

W naszym Przedszkolu roznosił się cudowny zapach a to za sprawą Żabek które kolejny już raz w ramach programu kulinarnego "Kuchcikowo" przygotowywały samodzielnie posiłek. Tym razem dzieci przygotowały przepyszne gofry. Nawiązując do tematyki zajęć przedszkolaki wykorzystały do smarowania gofrów zimowe zapasy w postaci dżemów. Mogli także zjeść gofra z bitą śmietaną oraz brzoskwiniami. Ku uciesze Pań młodzi kucharze bardzo chętnie przychodzili po dokładki :-) 

Więcej…

Sałatka jarzynowa u Biedronek

Dzisiaj w grupie III Biedronki wszystkie dzieci zamieniły się w kucharzy a Pani Asia i Bożenka w szefów kuchni. Dzięki ich ciężkiej pracy powstała przepyszna sałatka jarzynowa. Dzieci na zajęciach samodzielnie przygotowały sałatkę krojąc przyniesione z domów warzywa oczywiście pamiętając o wszystkich zasadach higieny a także o własnym bezpieczeństwie podczas korzystania z noża. Zwieńczeniem tej ciężkiej pracy był poczęstunek, który wszystkie „Biedroneczki” zjadły ze smakiem.Zajecia odbyły się w ramach programu kulinarnego "Kuchcikowo".

Więcej…

Jesień w grupie II

       Jesień ze swoimi darami zawitała do dzieci z grupy II Żabki. Dzięki przeróżnym materiałom przyrodniczym wzbogaciliśmy swój kącik przyrody a także wykonaliśmy wiele prac plastycznych, podczas których użyliśmy liści, kasztanów czy gałązek. Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu kącika przyrodniczego oraz wspieranie nauczycielek przy realizacji zajęć.

Więcej…

Spacer dzieci z grupy II

          Żabki wybrały się na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni a także, aby zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie właśnie podczas tej pory roku. W czasie spaceru zbierały różnego rodzaju materiał przyrodniczy, który wzbogacił kącik przyrodniczy w sali grupy. Takie spacery są doskonałą okazją do poznania najbliższej okolicy oraz do utrwalenia zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się po ulicy.

Więcej…

Sprzątanie świata grupa II i III

              „Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W przedszkolu dzień rozpoczął się od rozmów dotyczących zaśmiecania naszej Ziemi. Później dzieci wyposażone w worki oraz rękawiczki wyruszyły w okolice Przedszkola zbierać śmieci. Chcemy poprzez uczestnictwo w takich akcjach uwrażliwić dzieci na temat dbałości o nasze środowisko, ale również pokazać innym, którzy obserwowali dzieci przy pracy jak ważne jest, aby każdy z nas pamiętał o zachowaniu czystości 
i wyrzucaniu śmieci w pojemniki czy kosze do tego przeznaczone. Mamy nadzieję, że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

Więcej…

Koncert muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej

                      02 października 2014 dzieci z całego Przedszkola uczestniczyły w koncercie muzyków z FIlharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Dzieci wysłuchały koncertu: "W krainie muzyki" z zaciekawieniem przyglądając się instrumentom oraz muzykom. 

Więcej…

Owoce jesienne z papieru

         Za oknami Przedszkola dostrzegamy juz jesień. W ogrodach i sadach trwają zbiory warzyw i owoców, które są źródłem wielu witamin. W ramach realizacji tematów kompleksowych w grupie II Żabki odbył się cykl zajęć, podczas których dzieci poznawały różnorodne owoce i warzywa. Przedszkolaki rozwijały również sprawność manualną na zajęciach, podczas których wyklejały jabłka, gruszki i śliwki z kawałków kolorowych papierów. 

Więcej…

Biedronki w lesie

Grupa III Biedronki wybrała się na spacer, aby móc skorzystać z pięknych jesiennych dni oraz zebrać dary lasu, jakie o tej porze roku można w nim znaleźć. Zebrane materiały pozwolą dzieciom stworzyć piękną prace plastyczną z materiałów przyrodniczych.

Więcej…

Żabki robią sałatkę owocową

             

               W ramach programu "Kuchcikowo" przedszkolaki z grupy II Żabki dzielnie radziły sobie z pierwszym w tym roku szkolnym trudnym zadaniem kulinarnym, jakim było przygotowanie sałatki owocowej. Dzieci własnoręcznie myły, kroiły m. in: jabłka, banany, gruszki oczywiście dbając o bezpieczeństwo swoich paluszków. Sałatka owocowa była doskonałym pretekstem do przekazania dzieciom ważnych informacji na temat witamin i innych właściwości odżywczych, jakie mają owoce. 
 

Więcej…

Plac zabaw przy GOK-u

      Dzieci z grupy II Żabki poznając najbliższą okolicę Przedszkola odwiedziły nowo otwarty plac zabaw przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach. Naszym małym Żabkom bardzo podoba się to miejsce, które nie tylko oferuje ciekawe sprzęty do zabawy, ale także jest bezpieczne, dzięki czemu dzieci mogą myśleć tylko o zabawie:)

Więcej…

Misiowe zabawy

W grupie IV Misie dzieci już zintegrowały się ze sobą i coraz śmielej bawią się w swoim towarzystwie. Oto kilka zdjęć z „podejrzanych” zabaw.

Więcej…

Maluszki kulinarnie

             W ramach programu kulinarnego „Kuchcikowo” najmłodsza grupa przedszkolna-grupa I Motylki przygotowała mus owocowy. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się o korzyściach płynących z jedzenia owoców, mogły oglądać, dotykać i próbować wielu owoców, które dzięki uprzejmości rodziców dzieci przyniosły tym dniu do Przedszkola.  
Panie Małgosia i Irenka zadawały dzieciom zagadki słuchowe oraz smakowe. Podczas zajęć kulinarnych dzieci dowiedziały się również jak należy bezpiecznie korzystać z noża. Pani Edytka oraz Jasia pomagały naszym maluszkom jak najlepiej wykonać to pierwsze kulinarne zadanie w przedszkolu. 

Więcej…

Ogródek warzywny

Tworzenie nawyków świadomego podejmowania działań na rzecz przyrody to jedna z wielu wartości, jakie nauczyciele Przedszkola przekazują dzieciom.

Rozbudzenie zainteresowań hodowlą roślin polegało na założeniu i prowadzeniu warzywnego ogródka przedszkolnego. Dziś dzieci mogły po raz ostatni w tym sezonie zbierały plony i przekazały je Paniom kucharkom, które przygotowały z warzyw przepyszny obiad dla małych ogrodników. Dziękujemy Pani Irence Depciuch za szczególną dbałość o ogródek.

Więcej…

Dożynki Gminne w Mysłakowicach

            7 września 2014 roku odbyły się Dożynki Gminne. Podczas Dożynek zbierano pieniądze na leczenie dla jednego z naszych przedszkolaków-Pawełka. Koleżanki i koledzy z grupy III wsparli Pawełka poprzez występ artystyczny w czasie którego zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz taneczne. Także pracownicy Przedszkola pomogli poprzez przygotowanie dzieci do występu, sprzedaż ciast czy kręcenie waty cukrowej. Dziękujemy Panu Michałowi Tybinkowskiemu za udostępnienie kilku swoich zdjęć z tej imprezy.

Więcej…

Zakończenie roku

Kart w kalendarzu było nie mało
Codziennie jedną zdejmował czas
I cóż powiecie ot przeleciało
Rok szkolny minął jak z bicza trzasł

Więcej…

Wspomnienia z festynu

Więcej…

Więcej artykułów…