In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Powered by RS Web Solutions

Muzyczne opowieści z krainy baśni

Piotr Czajkowski to niezwykły kompozytor, który z dziecięcych marzeń stworzył niejedną muzyczną baśń. Artyści z Filharmonii Dolnośląskiej wraz z prowadzącą P. Agnieszką Gierus dnia 25.05.2015r.  przenieśli  się wspólnie z nami do tego magicznego świata, gdzie nie zabrakło  walca ze Śpiącej Królewny, tematu Jeziora łabędziego czy melodii Dziadka do orzechów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

FESTYN RODZINNY

Zapraszamy na festyn!!!

29.05.2015 r. o godzinie 15.00
w PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM W MYSŁAKOWICACH
odbędzie się festyn rodzinny.

W programie występy przedszkolaków, zabawy dla dzieci i dorosłych, kąciki
z pysznym jedzeniem, kącik z ponad 600 niespodziankami oraz gość specjalny. Aby przekonać się kto nas odwiedzi musicie Państwo koniecznie przybyć do naszego Przedszkola.

Przypominamy to już ten piątek 29.05.2015
START: godzina 15.00 !!!

WIOSNA!!!!!!

Wiosna - cieplejszy wieje wiatr,
Wiosna - znów nam ubyło lat,
Wiosna, wiosna w koło, rozkwitły bzy.
Śpiewa skowronek nad nami,
Drzewa strzeliły pąkami,
Wszystko kwitnie w koło, i ja, i Ty.

Wiosna!!!Dzieci z naszego przedszkola powitały wiosnę i zapraszały ją do czestowania nas piękna pogodą. Podczas

tradycyjnego spaceru odwiedziliśmy Urząd Gminy w Mysłakowicach i zostalismy zaproszeni do gabinetu Pana

Wójta (który poczęstował nas słodkościami :-) ) a także podziwialiśmy zaćmienie słońca. Z uśmiechami na buziach

wróciliśmy do przedszkola, tylko Pani zima była jakaś zasmucona...

Pokazy pierwszej pomocy

W grupie Biedronki oraz Misie odbył się pokaz pierwszej pomocy. Dzieci dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały

procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze.

Same również brały udział w scenkach "z sytuacji zagrażających ich zdrowiu i życiu".

Filharmonia w przedszkolu

Dzieci z całego przedszkola uczestniczyły w koncercie muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry.

Koncert "Z muzyką na pięć" przybliżył dzieciom muzykę klasyczną oraz takie instrumenty flet, puzon, instrument klawiszowy,

skrzypce, bas klarnet, akordeon.

Wizyta starszaków w bibliotece

Dzieci z grupy Biedronki odwiedziły bibliotekę w Gminnym Ośrodku Kultury. Mogły zobaczyć nowe tablety w jakie bibloteka została własnie doposażona. Dziękujemy za możliwość odwiedzenia biblioteki oraz miłe przyjęcie!

Odwiedziny Dentysty

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda,
Tak się zaczyna wielka przygoda.
Myję zęby bo wiem dobrze o tym,
Ten kto nie myje ten ma kłopoty.
Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć.

Szczotko, szczotko, hej szczoteczko ooo,
Zatańcz ze mną, tańcz w kółeczko ooo,
W prawo, w lewo, w lewo, w prawo ooo,
Po jedzeniu kręć nią żwawo ooo.
Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć.

Nasze Przedszkole odwiedziła pani dentystka razem z panią higienistką stomatologiczną z Ośrodka Zdrowia w Mysłakowicach.

Wizyta ta pomogła promować zdrowie jamy ustnej oraz ukazała dzieciom pozytywny wizerunk dentysty. Dzieci  dowiedziały się o

prawidłowym sposobie  mycia zębów,uczestniczyły w badaniu jamy ustnej. Cała wizyta miała charakter zabawowy dlatego dzieci

tak dobrze przyjęły obydwie Panie i chętnie dały sobie zbadać swoje ząbki. Na koniec dzieci otrzymały kalendarze mycia zębów,

które obiecały skrupulatnie wypałniać ze swoimi nauczycielkami w grupach.

Sok owocowy

W ramach programu kulinarnego "Kuchcikowo" dzieci z grupy II przygotowały przepyszny sok owocowo-warzywny. Dzięki takim zajęciom

możemy przekazać dzieciom korzyści płynące ze spożywania owoców i warzyw. Zachęcamy do robienia własnych soków-dzieci znają przepis :-)

Prezenterzy pogody

Dzisiaj w grupie Żabek odbył się konkurs parateatralny na najlepszego prezentera i prezenterkę pogody.

Dzieci na podstawie przygotowanych przez siebie kalendarzy pogody przedstawiały prognozę. Wśród uczestników troje dzieci: Julia, Adaś i Ala wykazało się największą znajomością zjawisk atmosferycznych i z użyciem wielu trudnych sformułowań opowiadali o panującej aurze. Zwycięscy zostali nagrodzeni dyplomami i niespodziankami. Jednak w konkursie nie było przegranych-wszystkie małe Żabki zostały nagrodzone za pracę jaką wykonały prowadząc kalendarz pogody, a także za odwagę jaką musieli się wykazać przy prezentacji na tle całej grupy-słodkim upominkiem.  Kto wie może któreś z dzieci będziemy w przyszłości oglądali w telewizji... :-)